Anasayfa » Girisimler » “Matador Network” 110 Milyon Kişiye Türkiye’yi Tanıtacak
Girisimler

“Matador Network” 110 Milyon Kişiye Türkiye’yi Tanıtacak

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
20 Kasım 2017

“Turkey Home” projesi kapsamında, Lonely Planet’in ardından dünyanın önemli dijital seyahat ağlarından “Matador Network” de Türkiye’yi tanıtıcak.

Dijital medyanın turizm ve seyahat endüstrisi üzerindeki büyük etkisi, artık herkesin malumu. Hal böyle olunca, tanıtım ve PR kampanyalarında da bu somut gerçek göz ardı edilemiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bir süre önce Lonely Planet ile yaptığı işbirliğini duyurmuştuk. Bu işbirliğinin ardından ikinci bir anlaşma da dünyanın en büyük dijital seyahat medyası şirketlerinden olan Matador Network ile yapıldı.

“Turkey Home” projesi kapsamında başlatılan çalışma sonucunda 8 film çekildi; makaleler yazıldı. Ardından Matador Network ekibi ile birlikte ülkemize gelen sosyal medyanın güçlü isimlerinden Tim Landis ve ailesi de çekilen filmlerle bir ailenin Türkiye tatilini etkileyici bir şekilde aktardılar.

10 ayrı film çekildi

Matador Network ekipleri İzmir, Dalyan, Efes ve Kapadokya’da Tim Landis ve ailesinin hikâyesini anlatan iki filmin yanı sıra, bu bölgelerin güzelliklerini aktaran dört filme imza attı. Diğer taraftan 360 derece kameralarla çekilen altı film daha yayına hazırlandı.

Matador Network ile ilgili görsel sonucu

Yapılan iş birliği sonucu ayrıca “Türkiye’de ziyaret edilebilecek en romantik 8 yer”, “Türkiye’nin bir sonraki tatil planınızda yer alması için 8 sebep”, “Türkiye’deki en iyi doğal alanlar için seyahat rehberi” ve “Türkiye’deki en iyi alışveriş noktaları” başlıklı dört makale yayınlandı.

Söz konusu çalışmalarla; Matador Network’un ağında bulunan yüz milyonlarca takipçiye ulaşılması hedefleniyor.

110 milyon kişiye ulaşan seyahat portalı

Matador Network aylık 110 milyon kişiye ulaşan seyahat ve macera düşkünleri için en hızlı büyüyen seyahat portallarından biri olarak dikkat çekiyor. Online olarak yayınlanan derginin her ay yaklaşık 10 milyon ziyaretçisi bulunurken; Facebook’ta 1 milyon 200 bin, Google+’ta 1 milyon 900 bin, Instagram’da 209 bin takipçisi bulunuyor. Matador Network büyük ağırlıkla ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Hindistan’dan takip ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön