Anasayfa » Seyahat Sektorü » Araç Kiralama » Londra’da Turistlerin Yeni Tercihi “Kendin Sür Kendin Gez”
Araç Kiralama

Londra’da Turistlerin Yeni Tercihi “Kendin Sür Kendin Gez”

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
19 Mayıs 2017

Ehliyet sahibi turistler Londra ’nın tarihi ve turistik gibi önemli yerlerini artık kendileri keşfe çıkabilecek. Üstelik onlara rehberlik eden bir araç ile…

Yonda markasıyla kullanıma sunulan araçlar turistleri en önemli yerlerde gezdiriyor. Gezdirmekle kalmayıp, ziyaretçilere sesli rehberlik de ediyor.

 

Nasıl Mı ?

Londra’yı ziyarete gelen turistler Park Lane Yonda Genel Merkezinden araçlarını teslim alıyor. Araçta özel bir uydu yerleşmiş durumda. Bu uydu ve GPS sistem bağlantılarıyla trafik boyunca ilerleyen turistlere şehir ve özellikleri tek tek anlatılıyor. Navigasyon da özel olarak donatılmış olup, görülmesi gereken en önemli tarihi ve turistik yerleri gezdiriyor.

Sağa dönün – sola dönün gibi komutlarla ara sıra bölünen sesli şehir turu araç içerisinde konforlu bir seyahat geçirmenizi sağlıyor.

 

Bahsekonu araç geleneksel bir tur otobüsünün aksine size Londra’nın daha nadir ziyaret edilen kaldırım taşlı sokaklarına kadar gezdiriyor.

Turistler sadece Londra’yı değil, İngiliz Kültürü ve Kraliyet Ailesi hakkında da detaylı bilgiler dinleyebiliyor. Hatta ünlü futbolcu David Beckham’ın bile adı geçmekte.

Tam tur süresi trafik yoğunluğuna bağlı olarak bir, bir buçuk saat kadar sürmekte. Londra dahil herhangi yeni bir şehirde araç kullanmanın zorluğuna hatırlatmak isteriz tabii ki de.. özellikle trafiğin ters yönden aktığı gerçeğinin altı çizilmeli.

 

25 – 75 yaşları arası ehliyet sahibi her ziyaretçi 60 İngiliz Poundu, (yaklaşık 77 Amerikan Doları) karşılığı Yonda’sını kiralayabiliyor.

Sene sonuna doğru dört kişilik araçlar hizmete sunulacak, ancak şimdilik araçlar iki kişilik.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön