Anasayfa » Güncel » İşte Pilotların En Sevdiği Havalimanları
Güncel

İşte Pilotların En Sevdiği Havalimanları

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
18 Mayıs 2017

Uçak kullanan bir pilot olsaydınız inişi gerçekleştireceğiniz havalimanının nasıl özelliklere sahip olmasını isterdiniz ? öncelikle sorunsuz bir iniş için gerekenler ya sonrasında ? Muhteşem bir manzara sürece eşlik etse nasıl olurdu ?

 

Napoli, İtalya

İnişe yaklaşırken Napoli manzarası nefes kesici olarak tabir edilmekte. Birçok havalimanı pistinin aksine daha dik bir iniş gerçekleşiyor olsa bile pilotlar bu duruma aldırış etmiyor.

Heathrow, Londra

 

Birçok pilotun favori havalimanı Heathrow. Bulutsuz bir günde 27L ve 27R kodlu pistlere kuzeyden iniş gerçekleştirmek neredeyse tamamının en zevk aldığı an. Üstelik hava trafiğini yöneten görevlilerin de karışıklığın yanından yöresinden geçmeyen profesyonellikleri takdire şayan.

Christchurch, Yeni Zelanda

Pilotlar Christchurch’a uçmayı da çok seviyor. Büyüleyici manzarası ve doğal güzellikleri bakımından eşsizliği ile listenin üst sıralarında yer alıyor. Alp dağlarının karlarla kaplı oluşu, patchwork gibi uzanan vadiler her defasında pilotları cezbediyor.

Funchal, Madeira, Portekiz

Madeira’da volkanik bir adada yer alıyor olması bakımından Funchal Havalimanı uçak personeline her daim “heyecan verici” gelmiştir. Atlantik üzerinde uçmanın keyfi başka denmekte. İniş ve kalkış pistinin neredeyse yarısı sonradan doldurulan topraklar ile oluşturulmuş. Eğimli iniş için pilotların tüm donanım, eğitim ve tecrübelerini kullanmaları gerekmekte. Rüzgâr da onlara eşlik ederse ne ala.

Innsbruck, Avusturya

 

Innsbruck Kranebitten Havalimanı ise birçok pilotun favorisi. Innsbruck’a uçan havayolu şirketlerinin tamamı yılda en az bir kere simülasyon ile pilotlarının eğitimlerini yenilemekte. Çünkü havalimanının etrafı dağlarla kaplı ve hava şartları da çoğu zaman diğer lokasyonlara göre çok daha zorlayıcı. Ancak tüm bunlara rağmen gerçekleştirilen uçuşlar da daha güzel ve heyecan verici olarak nitelendirilmekte

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön