Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » İstanbul’un Şirin ve Ucuz Kahvaltı Mekanları
Destinasyonlar

İstanbul’un Şirin ve Ucuz Kahvaltı Mekanları

Merve Ateş
Merve Ateş
13 Eylül 2015

Şair Cemal Süreya’nın da dediği gibi mutlulukla ilgisi var mıdır bilmiyorum ama kahvaltının günün vazgeçilmez bir öğünü olduğu aşikar. İstanbul’un hareketli ve yorucu yaşantısında güne nasıl başladığımız, onu nasıl bitireceğimiz konusunda ipuçları veriyor. İşte sevdiklerinizle, uygun fiyata güne güzel bir başlangıç yapmanız için İstanbul’un şirin ve ucuz kahvaltı mekanları…

Peynir Ekmek, Beşiktaş
Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nda yer alan Peynir Ekmek, zengin menüsü, hızlı servisi ile Beşiktaş’ın önemli kahvaltı mekanlarından biri. Klasik kahvaltı çeşitlerine ek olarak menemen, pişi, portakal suyu ve çayın olduğu iki kişilik menüyü ortalama 20-25 liraya sipariş edebilirsiniz.

besiktaspeynirekmek_tg

Kibrit Kutusu, Kadıköy

Kadıköy’ün başka bir şirin mekanı olan Kibrit Kutusu’nun ismi tesadüf değil. Kafenin içerisinde birçok yerden gelen kibrit kutuları bulunuyor. Samimi ortam, farklı bir konsept arayanlar için ideal bir yer olan Kibrit Kutusu’nda 22 liraya güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

kibritkutusu_tg2

Fethipaşa Korusu, Üsküdar

Yeşillikler içerisinde tarihi bir köşkte kahvaltı yapmak sadece 10 lira. Ufak bir uyarı : Gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın.

fethipasakorusu_tg

Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi, Çengelköy

Bir Çengelköy klasiği Çınaraltı’nda kahvaltı yapmak sadece 10 lira.

istanbul-un-sirin-ve-ucuz-kahvalti-mekanlari

Kırıntı, Bebek

Bebek’te deniz manzarası eşliğinde, tatlısından çerezine her şeyin dahil olduğu kahvaltıyla kendisini özel hissetmek isteyenler Kırıntı’ya mutlaka uğramalı. Ortalama fiyatı biraz daha yüksek tutan Kırıntı’da kahvaltı 30-35 lirayı buluyor. Ancak bu ücreti bir arkadaşınızla paylaşarak daha uygun fiyata kahvaltı edebilirsiniz.

kirinti_tg

İskele Çay Bahçesi, Kanlıca

Dışarıda yemek yerken içim rahat etmiyor diyenler için de bir alternatif mevcut. İskele Çay Bahçesi’nde kendi getirdiğiniz yemekleri yiyerek Kanlıca sahilinin tadını çıkarın. Yiyecekler sizden içecekler müesseseden. Tabi gelmişken Kanlıca yoğurdunun tadına bakmanızı da tavsiye ediyoruz.

kanlica_tg

Cafe Rea, Kadıköy

Rea, kahvaltı ile beraber kendini evinde hissetmek isteyenler için doğru adres. Dekorasyonu kadar servis kalitesi ve samimi çalışanları ile de kendinden söz ettiren Rea’da tam teşekküllü, sınırsız çayı olan bir kahvaltı menüsü 23 lira. Üstelik servisler kişiye özel olmadığı için bir menüyü iki kişi paylaşabiliyor.

istanbul-un-sirin-ve-ucuz-kahvalti-mekanlari

Agapia, Kadıköy

Agapia, bildiğimiz kahvaltı kültüründen biraz uzaklaşarak pancake kahvaltı kültürüyle bizi tanıştırıyor. Pancake menü fiyatı ise 25 lira.

agapia_tg
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön