Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Instagram 2017 Yılı En Popüler Turistik Yerler Belirlendi
Destinasyonlar

Instagram 2017 Yılı En Popüler Turistik Yerler Belirlendi

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
1 Aralık 2017

Son ayına girdik ama 2017 henüz bitmedi. Öyle olduğu halde turist cazibe yerlerinden oluşan listeler belirlendi. İşte Instagram uygulamasının “en”leri.

Hep kullanıcıları mı geriye dönüp, seyahat ettikleri yerlere göz atacak? Sıra medya ve resim paylaşım uygulamalarında.

Kişiler, trendler ve yerlerin yıl boyu istatistikleri değerlendirildi. Resim paylaşımları altında etiketlenen yer isimleri ile toplu sonuç elde etmek ise kolay oldu.

Instagram’a göre en çok ziyaret edilen şehirler:

Etiketleme trafiğine göre New York, Moskova ve Londra en çok ziyaret edilen şehirlerin başında geliyor.

Şehirlerin dışında “en popüler turistik cazibe merkezleri“ denildiğinde ise Disney Parkları’nın listede adları çokça yer almakta.

Amerika, Las Vegas

Instagram pozu vermek için en çok tercih edilesi yerlerde son sırayı alsa da ışık şehri Las Vegas listeye girmeyi başarıyor.

Amerika, Disney Kaliforniya Macera Parkı ise dokuzuncu sırada.

Yine Amerika’da Brooklyn ile Manhattan’ı bağlayan köprü ( Brooklyn Bridge ) en çok etiketlenen ve dolayısıyla da resmi paylaşılan bir diğer yer.

Fransa’da bulunan Louvre Müzesi

Gidip, ziyaret etme şansı olmayanların bile sadece mimarisi için resmini paylaşıp, etiketlediklerine eminiz. Eiffel Kulesi kadar olmasa da Louvre Müzesi de listede üst sıralarda.

Yine Orlando’da bulunan Disney’in Magic Kingdom Eğlence Parkı bolca etiketten nasibini alan yerlerden. Aynı şekilde Tokya’daki Disney Resort da öyle. Işıl ışıl ve rengarenk olmasından kaynaklı bir avantajı da var tabii ki.

New York’taki Central Park en popüler yerler sıralamasında üçüncü geliyor. Gürültülü kalabalığın içinde bambaşka bir dünyaya adım attığınız parkın her yeri Instagram paylaşımları için müsait. Diğer taraftan Times Meydanı da kalabalığı, ışık ve renkleri ile aynı şekilde haklı etiketlerini toplamış.

 

Ve son olarak da en çok etiketlenen yer: listede adı çokça geçen Disneyland, bu defa Anaheim ile. Dünyanın en “mutlu” adlandırılan yeri aynı zamanda en çok etiketlenen yeri.

Bol etiketli paylaşımlarınız olsun..

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön