Anasayfa » Seyahat Sektorü » Oteller » Hiçbir Ağaca Dokunulmadan Bodrum’un En Yenisi Amanruya Açılıyor
Oteller

Hiçbir Ağaca Dokunulmadan Bodrum’un En Yenisi Amanruya Açılıyor

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
12 Mart 2018

60 dönüm ormanlık yamaç üzerine hiçbir ağaca dokunulmadan konumlandırılan, konforlu, dingin, gizli tatil sığınağı Amanruya Bodrum, 15 Nisan’da kapılarını açıyor.

Cennet Koyu’nun hemen yanında, Yalıkavak Marina’ya sadece 25 dakika uzaklıkta, 60 dönüm ormanlık yamaç üzerine hiçbir ağaca dokunulmadan konumlandırılan gizli tatil sığınağı Amanruya Bodrum; 15 Nisan’da kapılarını açıyor.

Göltürkbükü’nde, Ege sahil şeridinin yeşilden maviye geçişinin ortasında, 36 adet çağdaş taş villadan oluşan Amanruya; bölgenin geleneksel Akdeniz ve Osmanlı mimarisini doğa ile harmanlayan bir çizgide tasarlanmış. Zeytin bahçeleri ve çamlardan oluşan doğası, dinginlik veren avlusu ve terasları ile sakinliği en doğal hali ile yaşatıyor.

"amanruya bodrum" ile ilgili görsel sonucu

Misafirlerine samimi ve huzur dolu bir atmosfer sunan Amanruya’da; doğanın cömertliğini vurgulayan her villanın yüksek tavanları, yemek odaları, hamam tarzı banyoları, ferah yatak odaları, kekik kokulu terasları, kendilerine ait havuzları, kabanaları ve göz kamaştırıcı koy manzarası mevcut. Serin aylar için ise Türk kömür şömineleri hazır bulunuyor.

Otelin kendi koyunda yer alan sahili misafirlerine adeta dünyadan kaçış imkânı sunarken; doğanın ortasına ustaca konumlandırılmış, divanlar, yataklar ve iskele üzerinden izlenebilen sahildeki gün doğumu ise kaçırılmak istenmeyecek türden…

50 metrelik sonsuzluk havuzu

Otelde bulunan ortak alanlar da villalar gibi taş yapılardan oluşuyor. 3 katlı kütüphane, yemek villaları ve sanat galerisinin yanı sıra tesisin tam kalbinde Antalya’dan getirilen özel yeşil ve turkuaz mermerden yapılan 50 metrelik sonsuzluk havuzu konumlandırılmış durumda.

Deniz kenarında yer alan restoranı büyüleyici manzarasıyla lezzetleri bir arada sunuyor. Uzun süredir Aman Otelleri’nin mutfağını emanet ettiği Şef Ercan Soylu Montenegro’daki Aman Sveti Stefan ve Morocco’daki Amanjena’dan sonra bu yaz Amanruya Bodrum’un lezzetinden sorumlu olacak. Geniş çeşitlilikte taze deniz ürünlerini bölgenin kaliteli yerel malzemeleri ile birleştiren Ercan Soylu’nun mutfağında Türk lezzetleri ön plana çıksa da Akdeniz esintili yemekler de yer alacak.

OUTDOOR DAYBED

Açık hava yoga alanları…

Amanruya dinlendirici atmosferinde sunduğu hizmetler arasında yer alan spa ve masaj ile tüm yorgunluktan arındırarak, yeniden dengelenmeyi sağlarken; açık hava yoga alanları, tatilde de olsa sporu hayatlarından çıkartmayanlar için fitness salonu ve tenis kortu, misafirlere sunulan aktivitelerden yalnızca bazıları…

Yaz düğünlerinde de iddialı

Amanruya bu yıl yaz düğünleri için de iddialı bir alternatif olacak gibi görünüyor. Harika doğası ile rüya gibi geçecek yaz düğünlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanan Amanruya, çiftleri hayatlarının en mutlu gününde yeşil ile mavinin birbirine karıştığı bir noktada ” evet” demeye çağırıyor.

Görkemli Ege’nin her haline şahitlik edebileceğiniz, bu efsanevi sahil şeridinin en güzel köşesinde gün doğumunu izlerken; geleneksel Türk Guletlerinin denizde süzülüşünü seyredebilir, kekik kokularını içinize çekerek zeytin ağaçlarının altında yürüyüş yapabilirsiniz. Hayatın kalbinde hissedip bir o kadar da dünyadan çok uzak olacağınız Amanruya Bodrum, kapılarını 15 Nisan’da açıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön