Anasayfa » Etkinlikler » Hello Kitty, Sürdürülebilir Turizm Özel Elçisi Oldu
Etkinlikler

Hello Kitty, Sürdürülebilir Turizm Özel Elçisi Oldu

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
2 Aralık 2017

2017 yılı Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından (UN WTO / BM DTÖ) “Gelişme İçin Sürdürülebilir Turizm Yılı” ilan edilmişti. Şimdi ise Hello Kitty Sürdürülebilir Turizm’in Özel Elçisi ilan edildi.

 

Kurgusal karakter Hello Kitty Japonya merkezli Sanrio işbirliğiyle Yuko Shimizu tarafından yaratıldı. Günümüzde ise tasarımını Yuko Yamaguchi devam yönetmekte.

BM DTÖ ve Sanrio Sürdürülebilir Turizm Yılı tanıtım kampanyaları kapsamında bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre Hello Kitty karakteri bu özel yılın özel elçisi görevini üstlendi.

“Travel. Enjoy. Respect”

Tanıtım videosunda Hello Kitty karakteri Seyahat Et, Keyif Al ve Saygı Duy sloganıyla gezmek, görmek istediği birçok yer olduğunu anlatıyor. Gittiği yerlerde tecrübe ettiği yemeklerden nasıl hoşlandığından bahsediyor. Eve dönerken beraberinde getirdiği güzel anılara da değinmeyi unutmuyor.

Seyahat etmenin zihnimizi nasıl açtığı ve yeni arkadaşlar edinmenin önemi de vurgulanmakta. Ancak en önemlisi sürdürülebilirlik felsefesine uygun olarak seyahatler esnasında saygının önemi. Doğaya, insana, gidilen destinasyondaki ev sahiplerine saygı.

Videoyu izlemek için TIKLAYINIZ:

https://youtu.be/VJ53rSS1ghs

 

Turizmin “olmazsa olmaz” koşulu

Turizm ve seyahat anlayışının sürdürülebilir olması, doğal, biyolojik, ekolojik, kültürel, toplumsal, kısacası yenilenebilen tüm kaynaklara süreklilik sağlanmasıdır. Turistik ürünlerin uzun yıllar uygun koşullarda yaşatılabilmesi için özellikle çevresel faktörlerin sağlanmasıdır.

Kaynakları koruyarak, doğru planlama ve uygulama ile sürdürülebilir turizm, bir turizm türü değil, turizm ve seyahat için bir şarttır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön