Anasayfa » Güncel » Güral: “1 Milyondan Fazla Turistin Antalya’ya Doping Etkisi”
Güncel

Güral: “1 Milyondan Fazla Turistin Antalya’ya Doping Etkisi”

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
7 Eylül 2017

Geride bıraktığımız Kurban Bayramı tatilinin son dakika kararıyla uzatılmasının turizm ekonomisine önemli katkıları oldu. Sadece Antalya bölgesinde ibre artı 1,5 milyon dolar seviyesinde.

Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, Antalya bölgesini yüzde 30’u yerli olmak üzere 1 milyondan fazla turistin ziyaret ettiğinden bahisle: “Tesislerin büyük kısmının yüzde 100 doluluk oranını yakalamış olması turizmcinin ve çevre esnafının yüzünü güldürdü” dedi.

 

 

Öngörülen rakamdan fazla turistin özellikle Belek, Tekirova, Kemer, Alanya ve Kaş ilçelerine gerçekleştirdikleri ziyaretler sonucunda ve uzun bayram tatili ile birlikte 2016 yılı rakamları şimdiden aşılmış oldu.

Güral, bayram süresince, sadece Antalya’ya 1 milyondan fazla yerli ve yabancı turist geldiğini kaydetti. Yaz sezonu başında Rus turist canlılığı ile turizm hareketlenmeye başlamıştı. 1 Ağustos itibariyle Antalya’ya gelen yabancı turist sayısının 5 milyonu aşmasıyla bu hareketlilik devam etmekte.

 

 

Bölgedeki varlıklarını ‘Güral Premier Hotel Tekirova’ ve ‘Güral Premier Hotel Belek’ olmak üzere Güral Premier Hotels & Resorts çatısı altında sürdürdüklerini anlatan Harika Güral, “Turizm alanında Güral Premier Belek ve Güral Premier Tekirova otellerimizde toplam 2 bin 800 yatak kapasitemiz var. Antalya’daki tesislerin doluluklarının yüzde 100’ü bulduğunu söyleyebiliriz. Henüz sezon kapanmadığı için önümüzdeki dönemde bölgeye olan talebin artarak devam edeceğini düşünüyoruz.” dedi.

 

Güral Premier Hotels & Resorts hakkında:

‘Güral Premier Hotel Tekirova’ ve ‘Güral Premier Hotel Belek’; Güral Premier Hotels & Resorts çatısı altında konfor standartlarının en üst düzeyde tutulduğu doğayla iç içe ve geleneksel Türk mimarisinden esintiler taşıyan tarzıyla hizmet veriyor.

‘Güral Premier Hotel Tekirova’; 200 bin m2’ye yayılan özel plajı, sosyal tesisleri ve bahçe içerisinde 2 ve 3 katlı birbirinden bağımsız konaklama alanlarıyla misafirlerini ağırlıyor.

Dev bir aquapark, 2 yüzme havuzu ve 1 adet çocuk yüzme havuzu bulunan ‘Güral Premier Hotel Tekirova’, 5 restoran, çocuk kulübü, 3 bin 500 m2’lik spa merkezi ve 500 m2’lik fitness salonu ve birbirinden bağımsız 8 ayrı toprak tenis kortuyla ziyaretçilerine hizmet veriyor.

 

‘Güral Premier Hotel Tekirova’, açık ve kapalı diskosu, özel çarşısı ve revir hizmetiyle ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. 2014 yılında tamamen yenilenen ‘Güral Premier Hotel Belek’ ise; toprak tenis kortları, voleybol sahaları, step ve aerobik alanı, okçuluk ve atıcılık alanı, yelken, sörf, wakeboard ve katamaran kurslarının verildiği su sporları ve son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış fitness salonu ile dikkat çekiyor.

Türk ve dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu restoranların yanı sıra, devasa çocuk kulübü Happyland’ı, aquaparkı ve yüzme havuzlarıyla da hizmet veren Güral Premier Belek’te özel tasarlanmış engelli odaları da bulunuyor. Güral Premier Hotels & Resorts; turizm sektörünün en prestijli ödüllerinin de sahibi konumunda bulunuyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön