Anasayfa » Güncel » Genel Dünya Turizmi Forumu Antalya’da Düzenlenecek
Güncel

Genel Dünya Turizmi Forumu Antalya’da Düzenlenecek

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
11 Kasım 2017

Avrasya Ekonomi Birliği tarafından düzenlenen Genel Dünya Turizmi Forumu’nun Mayıs 2018’de Antalya’da yapılmasına ilişkin ön anlaşma imzalandı.

Rusya’nın başı çektiği Avrasya Ekonomi Birliği tarafından düzenlenen Genel Dünya Turizmi Forumu’nun Mayıs 2018’de Antalya’da yapılmasına ilişkin ön anlaşma imzalandı.

Antalya’nın Kundu Oteller Bölgesi’nde bir otelde yapılan toplantıda; ön anlaşmaya, Avrasya Ekonomi Birliği Genel Sekreteri Vladimir Piskurev, taraf ülke temsilcileri ile Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Osman Ayık, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege ile İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar imza attı.

İmza töreninde konuşan TÜROFED Başkanı Ayık, forumun Antalya’da düzenlenmesi konusunda her türlü desteği vereceklerini söyledi. Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Ege de Türkiye’yi seçtikleri için birlik yetkililerine teşekkür ederken; Piskurev de turizmin barış ve dostluk sektörü olduğuna işaret ederek, forumdaki amaçlarının bunu dünyaya yaymak olduğunu ifade etti. Gelecek yıl mayıs ayında yapılması planlanan forumla ilgili iş birliği anlaşmasının hazır olduğunu belirten Piskurev, bu anlaşmaya 49 ülkenin katılmasının beklendiğini kaydetti.

Avrasya Ekonomik Birliği hakkında…

Siyasi ve ekonomik işbirliği temelli bir kuruluş olan Avrasya Ekonomik Birliği (AEB)’nin temelleri; 29 Mayıs 2014’te, Beyaz Rusya, Kazakistan ve Rusya liderleri tarafından imzalanan bir antlaşma ile atıldı. Kuruluştaki aslı hedef ise; Avrasya coğrafyasındaki ülkelerin pek çoğunu kapsayacak şekilde, Avrupa Birliği’ne benzer uluslar üstü bir birlik olmak. Buna bağlı olarak; birlik üyeleri arasında mal, hizmet, sermaye ve işgücü dolaşımının serbest hale gelmesi planlanıyor

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön