Anasayfa » Güncel » Game Of Thrones Severler Buzdan Oteline Bayılacak
Güncel

Game Of Thrones Severler Buzdan Oteline Bayılacak

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
12 Ocak 2018

Özellikle Game of Thrones takipçileri için en güzel kış tatil lokasyonu burası gerek. Dondurucu soğuğa rağmen karlarla oynamak ve kışı tam anlamıyla yaşamak için Finlandiya’da yeni yapılan  “Game of Thrones” ice hotel.

Lapland Otelleri, HBO Nordic yapım şirketiyle anlaşarak “Game of Thrones” temalı buzdan oteli özel olarak yeni girdiğimiz yılda yaptırttı.

 

 

18 bin metrekareden büyük bir alana yapılan etkileyici otelin yapımı için 20 milyon kilogramdan fazla kar ve yaklaşık 350 bin kilogram buz kullanıldı. Ve ne yazık ki bahar ayları geldiğinde bu muhteşem otel eriyip, gidecek.

Devasa büyüklükteki buzdan ejderha heykelleri değil sadece oteli süsleyen. Temaya uygun olarak Hall of Faces (izleyenler bilir), Bravoo ve yine buzdan yapılı bir taht bile var.

 

Otelin 25 odası mevcut. Bu odaların da dekorasyonu yine konsepte uygun olarak misafirlerine kendilerini birer Lord veya birer Lady gibi hissettiriyor.

Otelde Isıtma Yok !

Aslında aksi mümkün de olamazdı zaten ama gerçekten de odaların hiçbirinde ve otelin hiçbir yerinde ısıtma sistemi yok, yani buzdan soğukla tam anlamıyla başbaşa bir konaklama deneyimi var.

Bar, restoran ve hatta galeri ve ibadet yerleri bile buzdan yapılı burada. Konaklayan misafirler SnowVillage ayrıcalıklarından da faydalanabiliyor.

 

Meraklılarına özel Kuzey Işıkları seyir tepesi de mevcut. Oralara gitmişken bu eşsiz deneyimi yaşamamak olmaz tabi. İsteyenler ve yeteri kadar cesur olanlar ren geyikleri ve Eskimo köpekleri ile doğa gezilerine çıkabiliyor.

Otelin kapanış için öngörülen tarihi 08 Nisan 2018.

Otel ile ilgili daha fazla detay almak isterseniz lütfen TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön