Anasayfa » Girisimler » Engeller Seyahate Asla Engel Değil
Girisimler

Engeller Seyahate Asla Engel Değil

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
21 Nisan 2018

Fiziki engel ya da yoksunluk her ne olursa olsun kişi, seyahat etmeyi seviyorsa bu ona engel olmamalı. Hele de kurum ve kuruluşların eksikliği sebebiyle hiç olmamalı.

Günümüzde kalite sertifikaları duvarları süsleyen kâğıtlar olmaktan öte işlere de yarıyor neyse ki. Denetimler ile birlikte sürdürülebilirliği de sağlandığından işletmeler gayretlerini her alanda sergiliyor. Müzeler, ören yerleri, oteller, seyahat araçları hiç bu kadar kolay erişebilir olmamıştı.

Özellikle turizm sektöründe hizmet verenler yaş grupları ve varsa engel durumlarına yönelik düzeltici faaliyetlerini hiç ihmal etmiyor.

Peki bu konuda siz nasıl bir yol izleyebilirsiniz ?

Öncelikle http://engelsizseyyah.com/ sayfasına mutlaka göz atmanızı öneririz. Omurilik felci nedeniyle tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren Levent Karagöz ve gönüllü yazarların konu ile ilgili çok emekleri var.

Herhangi bir engeliniz veya engelli bir yakınınız varsa aşağıdaki noktalar seyahatlerinizde size yardımcı olabilir:

 

  • Seyahatinizden önce havayolu şirketiniz ile görüşün. Engeliniz ile ilgili olarak onların sunduğu hizmetleri öğrenin. Havalimanında geçireceğiniz süre ve güvenlik kontrolleri geçişlerinde ne gibi kolaylıklar sağladıkları ile ilgili bilgilenin. Aynı şekilde varış havalimanı hakkında da görüş alabilirsiniz. Bazı havayolu şirketleri bu hizmetleri bedelsiz yapıyorken, bazıları ise ekstra ücret talep edebiliyor.
  • Konaklayacağınız otel ile görüşün. Oteller genelde misafirlerin her ihtiyaçlarına yönelik hazırlık yaparlar. Ancak onlarla görüşüp, durumunuzu tam olarak netleştirebilir ve özel taleplerinizi doğrudan ilgililere iletebilirsiniz. Örneğin tekerlekli sandalye kullanıyorsanız sizi bu kullanımda yormayacak bir oda isteyebilirsiniz.
  • Turizm acenteleri ve rehberlik hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Seyahat etmek istediğiniz destinasyon ile ilgili olarak size en uygun mekanları seçmede yardımcı olabilirler. Mutlaka ve mutlaka aralarında konunun uzmanı kişiler bulunur. Vakit ve nakit tasarrufu sağlarsınız.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön