Anasayfa » Güncel » Emirates Havayolları İftar Klasikleri Başlıyor
Güncel

Emirates Havayolları İftar Klasikleri Başlıyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
18 Mayıs 2017

Emirates Havayolları kendiyle özdeşleşip, gelenekselleşmiş iftar menülerini 27 Mayıs tarihinde yolcularına sunmaya hazırlanıyor.  Kutsal Ramazan ayının başlangıcı olan 26 Mayıs gecesinden itibaren oruç tutulmaya başlanacak. Havayolları da ilk iftardan itibaren menüsünü ramazana yönelik olarak düzenleyecek.

 

 

Ramazan menüsü her sınıf yolcu ve gerçekleştirilen her sefer için geçerli olacak. Emirates Havayolları’nın Ramazan ayına özel iftar menüsü 20 yılı aşkındır müşteri hizmet ve memnuniyeti karşılamak adına düzenlenmekte olan bir gelenek.

Tasarımı özel olan kutularda oruç tutanların ihtiyaç duyacağı besin değerlerini ihtiva eden yemekler iftar zamanı sunulacak ve Ramazan ayının ortalarında menü değişik tatlarla yenilenecek.

Orta Doğu lezzetleri taşıyacak olan menüde humuslu tavuk, pilav, hellim peyniri ve salatalık sandviçleri yer aldığı gibi yoğurt ve çeşitli tatlılar da sunuluyor olacak.

 

İftar saatini en doğru biçimde hesaplamaya yönelik olarak havayolunun özel bir cihazı bile mevcut. Uçuş esnasında bulunulan yer ve yükseklik itibariyle iftar saati gerçekleştiğinde ve güneş battığında uçağın pilotu yolcuları haberdar edecek.

İftar Saatinde Uçmayan Yolcular Da Ramazan Ayı Boyunca Düşünülmüş

Uçakta iftarı karşılamayacak, ancak yer hizmetlerinden faydalanabilecek olan yolculara da su ve hurma ikramında bulunulacak. Bu ikramlar Emirates Havayolları’nın iniş kalkış yaptığı lokasyonların tamamını kapsamakta.

 

Ayrıca, kabin için eğlence sistemleri de Müslümanlık ile ilgili program ve filmlere yer vererek, yolcularını ayın anlam ve önemini anlatıyor olacak.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön