Anasayfa » Güncel » Dünyanın Seyahat Edilebilecek En Güvenli Yeri Neresi?
Güncel

Dünyanın Seyahat Edilebilecek En Güvenli Yeri Neresi?

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
20 Kasım 2017

Yapılan bir araştırma sonucuna göre; dünyanın seyahat edilebilecek en güvenli yeri Çin’in Özel İdari Bölgesi’ndeki Hong Kong olarak açıklandı.

Kişiler ve şirketler için halka açık güvenlik bilgilerinin sorgulanabildiği backgroundchecks.org sitesi, dünyanın seyahat edilebilecek en güvenli yeri bilgisine ulaşmak için 121 ülke ve bölgeyi güvenlik açısından değerlendirdi. Suç oranları, seyahat uyarıları, doğal afet olasılıkları ve turizm sektörünün rekabet gücü ile sürdürülebilirliği gibi faktörleri göz önüne alan değerlendirme sonucu Çin’in Özel İdari Bölgesi Hong Kong, dünyanın en güvenli bölgesi oldu.

hong kong ile ilgili görsel sonucu

Hong Kong

Dünya Bankası raporuna göre, en uzun yaşam süresi de Hong Kong’da

Dünya Bankası raporuna göre kadınlarda ve erkeklerde en uzun yaşam süresi Hong Kong’da görülürken, ortalama yaşam süresinin en kısa olduğu ülkeler Afganistan ve Orta Afrika Cumhuriyeti.
Hong Kong’da dünyaya gelen bir kız bebek ortalama 86 yıl yaşarken Avrupa ülkeleri yaşam ortalamasının uzunluğu ile dikkat çekiyor.

Ancak Hong Kong’da yaşamanın bedeli biraz pahalı. Yaklaşık 7 milyon nüfusa sahip dev metropol, dünyada emlak fiyatlarının en yüksek olduğu kentler arasında da başı çekiyor. Hong Kong’da gayrimenkuller, metrekare başına ortalama 20 bin dolardan satılıyor.

Singapur ikinci sırada

singapur ile ilgili görsel sonucu

Singapur

Günün herhangi bir saati herkesin Hong Kong sokaklarında korkusuzca yürüyebileceğine işaret edilen listede, ikinci sırayı Singapur aldı.

japonya ile ilgili görsel sonucu

Japonya

Hong Kong ve Singapur’u ise Japonya takip etti. Listede ilk on sırayı paylaşan ülkeler ise sırasıyla; İspanya, İngiltere, Fransa, Almanya, Kanada, Norveç ve Avustralya oldu.

En tehlikeli ülke Honduras

Listenin en alt sırasında yer alan Honduras, dünyanın seyahat için en tehlikeli ülkesi oldu. Listede cinayet oranının 100 binde 59,1 ile dünyanın en yükseklerinden biri olduğu, çok sayıda suç çetesinin sokaklara hakim olduğu Honduras’ı El Salvador, Pakistan, Çad, Moritanya, Mali, Burundi, Nijerya ve Lesotho takip etti.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön