Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Dağların Tepesinde James Bond’a Yakışır Bir Müze
Destinasyonlar

Dağların Tepesinde James Bond’a Yakışır Bir Müze

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
13 Haziran 2018

Avusturya, Solden’de sinema dünyasının en meşhur İngiliz Ajanı James Bond’un müzesi açılıyor. Bu yaz, üstelik dağların tepesinde…

Hangi film karakterinin karla kaplı dağların tepesinde bir müzesi olması olası ? Tabii ki 007 James Bond’un.

Bond’un dünyasından tasarımlar sergileyecek olan müze hayranlarına film karakterinin yaşadığı serüvenleri daha yakından deneyimleme fırsatı sunmaya hazırlanıyor.

 

Birçok James Bond filminin olduğu gibi müzenin de direktörlüğünü yapan Neal Callow, yaptığı açıklamada “Film severlerin hem yapım aşamalarına hem de karakterin hayatına daha yakın bir pencereden bakmasını arzuladık. Mekân, bilindik müzelerden ziyade sinema dünyası içerisinde bir gezinti yapıyormuş hissiyatı verecek” şeklinde konuştu.

 

Müzenin olduğu bina, Avusturya Alplerinin tepesinde Gaislachkogl dağına inşa edildi. Hemen yanı başında da son “Spectre” Bond filminden de hayranların hatırlayacağı ice Q restoranı bulunuyor.

 

Müze gezisini çeşitli seri filmlerden sahneler de içeriyor olacak. Hatta çekim setlerinin tıpatıp orijinalleri yeniden oluşturulmuş durumda.

James Bond’u kahraman yapan hemen her türlü yansıma ile karşılaşacak olan ziyaretçiler, onun altın silahını da görebiliyor olacak.

007 müzesi ilk misafirlerini ağırlamak üzere önümüzdeki Temmuz ayı içerisinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön