Anasayfa » Güncel » Bütün Tatil Planları Seçim Tarihlerine Göre Yapılıyor
Güncel

Bütün Tatil Planları Seçim Tarihlerine Göre Yapılıyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
9 Haziran 2018

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinin 24 Haziran’da yapılıyor olması bütün özel ve genel etkinlik, organizasyon ile tatil planlarını revize ettirdi. 2. tur iptalleri yüzde 60’a yaklaştı.

Seyahat severler hem ilk tur hem de ikinci turu hesaba katarak hareket etmek durumundu kalacaklar. Ramazan bayramını değerlendirebilen tatilciler seçim öncesi oy kullanabilecekleri adreslere dönebiliyor. Ancak yoğun döneme denk gelmeyip, tatilini bayramdan sonraya bırakanlar iptal veya erteleme durumu ile karşı karşıya kaldı.

 

Özellikle Erken Rezervasyonlar Etkilendi

Nisan ayında açıklanan erken seçim tarihi ile birlikte Kasım 2017’den beri alınan erken rezervasyonlarda büyük oranda değişikliğe ve birçoğunda da iptale gidildi. Yüzde 50’ye varan indirimlerden faydalanma ümidi seçim nedeniyle gerçekleşemedi.

Seçim tarihi açıklandığında ilk tur için %75 oranında bir iptal ve ikinci tur (08 Temmuz) için de %10 oranında iptal rezervasyonlar bildirilmişti. Ancak tarih yaklaştıkça ikinci tur tarihini de riske atmak istemeyen seçmen tatilcilerin sayısı artıyor ve her gün iptaller gerçekleştiriliyor.

Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, ilk etapta 24 Haziran tarihi için iptallerinin oranının yüzde 75 olduğunu ancak şu an iptallerin yüzde 90’ı bulduğunu ifade etti. Haziran ayının sezon başı olduğu için tereddütlerin daha az olduğunu belirten Onaran, “Ancak 8 Temmuz fiyatların en yüksek olduğu dönemlerden biri. Tatilciler uygun fiyatta aldıkları tatillerinden başka çözüm bulmak için beklemiş olabilirler. Ancak tarih yaklaştıkça iptallerin oranı artıyor. Şimdiden yüzde 60’ı buldu” diye konuştu.

 

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, son üç yılda yerli turistin erken rezervasyon avantajlarını öğrendiğini ifade ederek, “Satın alan tatilci bu avantajlarını kaybetmemek için ilk şokla beklemiş olabilir. Tarih yaklaştıkça tatil iptal ve değiştirme oranları artacaktır” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön