Anasayfa » Girisimler » Booking.com’un Yerli Rakibi Atağa Geçti
Girisimler

Booking.com’un Yerli Rakibi Atağa Geçti

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
12 Eylül 2017

Türkiye ve Kıbrıs otelleri için ön ödemesiz online rezervasyon hizmeti sunan ve Türkiye’de otelde ödeme sisteminin öncülerinden olan otelz.com, Sankonline liderliğinde 13 milyon TL tutarında bir yatırım anlaşması imzaladı.

Seyahat kararlarını doğrudan etkileyen dijital dünya, önemli  bir çıktısı olan online mecraları ile de turizm sektörünün dinamiklerini yerinden oynatıyor. Geçtiğimiz aylarda Booking.com’un Türkiye’deki hizmetinin durdurulması ile hissedilen boşluk, sektördeki yerli yatırımcıları harekete geçirdi.

Doğrudan anlaşmalı 7.500 oteli ile sektörün en fazla otel sayısına sahip yerli oyuncusu konumunda bulunan otelz.com, online rezervasyon pazarında önemli bir yatırım hamlesi gerçekleştirdi.

Sankonline’ın 11 Milyon TL ile hakim katılım sağladığı yatırım turuna Howzat Partners ve mevcut ortaklar da 2 milyon TL ile iştirak ettiler.

otelz ile ilgili görsel sonucu

Yeni mobil uygulama ve çok dilli web/mobil site projeleri de yolda

Bu yatırım anlaşması ile ulusal ve uluslararası arenada büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım attıklarını belirten otelz.com CEO’su Bertan Aner; “Türk Turizmi’nin pazar bağımlılığını bitirecek dünya çapında kabul görmüş bir online oyuncuya ihtiyacı olduğu gerçeği sektör tarafında uzun süredir dile getiriliyordu. İşte tam bu noktada Türkiye’deki otelleri tüm dünyaya tanıtmak için 2013 yılında zorlu bir yolculuğa başladık. Bu süreçte bulunduğumuz coğrafyada sektörü derinden etkileyen birçok olumsuz gelişme yaşandı. Bu sebeple pazarda oluşan daralmanın etkilerinin bir an önce bertaraf edilmesi ve sektörümüzün canlandırılması için gece gündüz çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda küresel arenada ses getireceğine inandığımız yeni bir teknolojik altyapı üzerinde çalışıyoruz. Aynı zamanda yenilenmiş mobil uygulama ve çok dilli web/mobil site projelerimizi kısa bir süre sonra hayata geçireceğiz. Böylece yerel pazardaki liderliğimizi pekiştirerek, uluslararası pazarlarda yeni iş birlikleri gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

otelz ile ilgili görsel sonucu

Booking.com’un Türkiye faaliyetlerinin durdurulmasından sonra pazarda liderliği üstlenerek otelcilerin zararını minimum seviyeye çekmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten Aner; “otelz.com ailesi olarak sağladığımız bu finansman desteği ile birlikte Türk turizmine sunduğumuz katkıyı artırarak, otellerimize yüksek adetlerde rezervasyon göndermek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

“Türk Turizmi’ne katkı sağlayacak”

Sankonline Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Konukoğlu ise otelz.com yatırımları ile ilgili olarak şunları söyledi; “Dijital dünyadaki yeni ekonomileri uzun süredir takip ediyor ve bu doğrultuda çeşitli yatırımlara imza atıyoruz. Otelz.com bir süredir takip ettiğimiz ve  hızlı büyümesinin yanında, doğru teknolojik hamleler yapan bir girişim olduğu için, bu yatırımın Türk Turizmi’ne katkı sağlayacağını da düşünerek yatırım turuna liderlik ettik. Bundan sonra hem yerel hem de küresel pazarlarda otelz.com ‘un başarılarını hep birlikte takip ediyor olacağız.”

Zonline Ticaret ve Turizm AŞ. Bünyesinde 2013 yılında kurulan otelz.com, Türkiye ve Kıbrıs otelleri için ön ödemesiz online rezervasyon hizmeti sunuyor.

Sankonline; parlak fikirleriyle, ürün ve hizmet sektörüne yenilik katmak isteyen girişimcilerin kurmak istedikleri start-up’lara yatırım yapan bir girişim sermayesi şirketidir.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön