Anasayfa » Girisimler » Boğaza Karşı”Ege Geceleri”
Girisimler

Boğaza Karşı”Ege Geceleri”

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
7 Ağustos 2017

Hilton İstanbul Bosphorus, boğaz manzarası ile ünlü Veranda’sında haftanın her günü 19:00-23.00 saatleri arasında Ege’nin her iki yakasından sunduğu lezzetler ile “Ege Geceleri” tadını “Boğaziçi”ne taşıyor.

Yazın tam ortasındayız… Pek çoğumuz Ege ve Akdeniz sahillerinin yolunu tutma arzusunda… İşte tam da bu ortamda; Hilton İstanbul Bosphorus, ünlü Boğaz manzarasına sahip verandasında yaz akşamları için özel bir alternatif ile çıkıyor karşımıza. Ege Geceleri konseptiyle misafirlerini İstanbul’un göbeğinde bir tatil akşamına davet eden otel, özel menüleriyle Ege lezzetlerini boğaza karşı tatma şansı sunuyor.

Salı, perşembe ve cuma geceleri, 19.30-23.00 saatleri arasında 3 kişilik canlı müzik ekibiyle, leziz tatlara neşe de katan Hilton İstanbul Bosphorus, konsepte özel servis seçenekleri ile misafirlerine “Ege’de bir sahil kasabası” hissini vadediyor.

Marine edilmiş deniz levreği ile cevizli deniz börülcesi salatası…

Görüntünün olası içeriği: yiyecek

“Ege Geceleri” temalı özel menü, özellikle bu coğrafyanın mutfağına düşkün olanlar için tam da damakları şenlendirecek türden. Hilton’un deneyimli şefleri tarafından özel olarak hazırlanan cevizli deniz börülcesi salatası, marine edilmiş deniz levreği ve yeşil fasulye gibi Ege yöresine ait soğuk mezelerle başlayan akşam; kızarmış sarımsaklı kalamar, ızgara ahtapot gibi sıcak mezelerle devam ediyor. Afyon’da özel olarak üretilen ve menüsü günlük olarak değişen birbirinden leziz peynirler ise aperitif seven misafirlerin favorisi olacak türden.

Zeytinyağlı ve mezelerle zenginleşen menüde et yemekleri de iştah kabartıyor. Levrek, çipura, kılıçbalığı ve Mersin karidesleri “Denizden Gelen Lezzetler”; Kuzu pirzolası, sığır madalyon, tavuk kanatları ve köfte ise “Karadan Gelen Lezzetler” şeklinde sunuluyor.

Menünün ana yemekleri de yöresel lezzetlerden oluşuyor. Ege pidesi, ağır ateşte pişirilmiş kuzu incik, İskenderun kaya balığı ve Ayvalık güveç; Ege’nin rafine tatlarını, Boğaz’a karşı tatmak isteyen misafirleri doyumsuz anlar yaşatacak türden.

Ayrıca cuma günlerine özel, zengin bir set menü ile sınırsız yerli içeceğin dahil olacağı “Balık Geceleri” de bu konsepti destekliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön