Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Bir Masalı Yaşamak İçin Gitmeniz Gereken Duraklar
Destinasyonlar

Bir Masalı Yaşamak İçin Gitmeniz Gereken Duraklar

Merve Ateş
Merve Ateş
24 Kasım 2015

Bir an için tüm gerçekliği kenara atıp, masallar diyarının deli dolu, bir o kadar çocuksu, saf ve büyüleyici yollarında yürümek güzel olmaz mıydı? Bunun için tek yapmanız gereken hemen bir bilet alıp bu harika destinasyonlara uğramak.

Hayatınızda en az bir kez duymuşsunuzdur “Masallarda olur” sözünü… Bu cümle bir imkânsızlığı anlatmak amacıyla kullanılan ve hayallere limit koyan sevimli bir engeldi sanki hayatımızda. Ama bir şey unutuluyor: Masalların da ilham aldığı gerçekler hiç yok muydu? Bir filmde, kitapta ya da gösteride… Veya bir bilet alıp hemen gidebileceğiniz bir yerde? Aslında, cevabı biliyorsunuz…

Sözü çok uzatmadan kendi masalınızı yaşayabileceğiniz muazzam duraklara göz atalım:

Zümrüt Gölü, Kanada

Zümrüt Gölü, doğasıyla dillere destan Kanada’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri. Dağların, yeşilliğin içerisinde size hem bir kaçış fırsatı veren hem de görüntüsüyle masaldaymış gibi düşüneceğiniz bu göl, Yoho Ulusal Parkı’nın içerisinde yer alıyor. Gölde gezinti yapmak isterseniz kırmızı küçük tekneleriniz hemen yanınızda olacak.

zumrutgolu_tg

Zümrüt Gölü, Kanada

Lungern, İsviçre

İnanması zor ancak Lungern, İsviçre’nin Obwalden kantonuna bağlı bir belediye. Yeşili, şirin ve küçük evleri, dağları ve mavisi ile huzura kucak açan bu bölgede sadece 1950 kişi yaşıyor. Böyle bir belediyenin sınırları dâhilinde kim yaşamak istemez ki?

lungern_tg

Lungern, İsviçre

Yıldız Kurdu Mağaraları, Yeni Zelanda

Bu görselliği Yeni Zelanda’dan başka bir yerde görme şansınız yok. Çünkü bu görüntü mağara çok derinde olduğu için, sadece o ülkeye özgü  ‘yıldız kurdu’ adında bir canlının saçtığı ışıklar ile oluşuyor. “Masallarda olur” dediklerine aldırmayın… Gördüğünüz gibi dünya türlü mucizeler ile dolu.

Not: Bu mucizevi yeri ayrıntılı görmeniz için tekne turuna katılmalısınız.

yildizkurdumagaralari_tg

Yıldız Kurdu Mağaraları, Yeni Zelanda

Melissani Mağara Gölü, Yunanistan

Yunanistan’ın Kefalonya Adası’nda yer alan Melissani, perilerin gölü olarak biliniyor. Sanki peri eli değmiş gibi inanması zor bu güzellik, size yalnızca birkaç saat uzaklıkta…

melissani_tg

Melissani, Yunanistan

Wisteria Tüneli, Japonya

Wisteria tüneli, dünyadan birçok farklı çiçeğin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Bu harika durağı görmek için en ideal zaman Nisan-Mayıs ayları.

wisteria_tg

Wisteria Tüneli, Japonya

Glenfinnan Viyadüğü, İskoçya

Filmlere ilham veren bazı masalsı duraklar olduğunu söylemiştik… Bunun en iyi örneklerinden biri de Glenfinnan Viyadüğü. Sahi, Harry Potter filminde Hogwarts treni nereden geçiyordu?

glenfinnan_tg

Glenfinnan Viyadüğü, İskoçya

Neuschwanstein Kalesi/ Masal Sarayı, Almanya

Masalsa istediğiniz kadar… Adı üstünde burası Masal Sarayı. Disneyland’ın simgesi Neuschwanstein, Almanya’da bulunuyor

neuschwanstein_tg

Neuschwanstein Kalesi

Devam Edecek…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön