Anasayfa » Girisimler » Antalya’daki Ters Ev Turist Rekoru Kırıyor
Girisimler

Antalya’daki Ters Ev Turist Rekoru Kırıyor

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
11 Ağustos 2017

Dünyada 12 tane var. 13’üncü örneği ise Antalya’da… Bir grup girişimci tarafından yaptırılan “ters ev”i, 2016 yılının ocak ayından itibaren yaklaşık 30 bin turist ziyaret etti.

Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi’nde 2 yıl önce 300 metrekarelik arazi içine 85 metrekare inşa edilen ters ev, açıldığı günden bu yana farklı ülkelerden sayısız ziyaretçi ağırlıyor.

Tüm yüzeylerin eğimli olarak tasarlandığı bu marjinal evin asıl ilginç yanı, günlük hayatta kullanılan eşyaların ziyaretçileri tavandan sarkarak karşılaması. Bu durum özellikle fotoğraf çekimlerinde ilginç enstantaneler ortaya koyuyor. Dolayısıyla bu ilginç yapı, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerle dolup taşıyor.

Ters ev turist kundu ile ilgili görsel sonucu

ters evin iç mimarisini merek edenler, tesisi görmeye geliyor TERS EV’in her bir odası canlı renklerde tasarlanmış. İç mekanda abartıdan kaçınarak sıradan dekorasyon ve Avrupa tarzında nesneler göze çarpıyor.

Her yaştakilerin rahatlıkla gezebileceği işletmenin 6 ayda bir dekorasyonu değiştiriliyor. Çekilen fotoğrafların farklı olması için dekorasyona önem verdiklerini belirten ters ev işletmecisi Kaan Karahan, evin içini kendisi tasarlıyor.

İlgili resim

Ters eve tatilci ve turistlerin büyük ilgi gösterdiğini belirten Karahan, “2015 sezonunda ziyarete açıldığımızda belirlediğimiz hedefleri tek tek aştık. Kurulduğu günden bu yana ters evi 75 bin kişi ziyaret etti. Bu yılın sonunda 100 bin kişinin gezeceğini düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

İlgili resim

Ters evi gerek sosyal medya gerek gazete haberlerinden görenlerin Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir gibi kentlerden gelerek gezdiğini belirten Karahan, “Evimizi gezip görenlerin tekrar gelebilmesi için iç dekorasyonumuzu 6 ayda bir yeniliyoruz. Şu ana kadar 4 kez dekorasyon değiştirdim. Gelecek sezona tekrar yenileyeceğiz” ifa konuştu.

Bu ters köşe evi gezmek isteyecekler için fiyat bilgisini de paylaşalım. Haftanın 7 günü 09.00- 20.00 saatleri arasında ziyarete açık olan ters ev giriş ücreti 15 TL.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön