Anasayfa » Güncel » Antalya’da “Hız Golfü” Guinness Dünya Rekoru Kırıldı, Turnuva Tarihe Geçti
Güncel

Antalya’da “Hız Golfü” Guinness Dünya Rekoru Kırıldı, Turnuva Tarihe Geçti

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
8 Kasım 2017

Dünyanın en iyi golfçülerini buluşturan Turkish Airlines Open’da mücadele eden İngiltere takımı, topu en hızlı şekilde golf deliğine atarak “Guinness Dünya Rekorunu” kırdı. Bu sayede Antalya’daki turnuva golf tarihine geçmiş oldu.

Dünyanın en iyi golfçülerini Antalya’da bir araya getiren Turkish Airlines Open kırılan dünya rekor ile golf tarihine geçti.

Antalya Belek’teki Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta devam eden turnuvada mücadele eden İngiltere takımı, topu en hızlı şekilde golf deliğine atma konusunda “Guinness Dünya Rekorunu” kırdı.

Tyrrell Hatton, Matt Fitzpatrick, Ian Poulter ve Matthew Southgate’den oluşan ve daha önce Fransa’nın elinde tuttuğu rekoru kıran İngiltere takımı; Güney Afrika ekibini kıl payı geçti.

Fransızlar geçtiğimiz yıl; İspanya’da 4 kişilik relay takımıyla dünya rekoru denemesi için asgari mesafe olan 457,2 metrelik deliği 34.87 saniyede tamamlayarak rekora imza atmışlardı. Fransızlar bu kez iki rakibinin de gerisinde kalırken, İngiltere ve Güney Afrika 15’inci delikte başa baş gitti.

Tedirgin bir bekleyişin ardından İngiltere’nin 32.7 saniyelik zamanla Güney Afrika’nın 32.9 saniyelik rekorunu kıran takım olduğu duyuruldu. Hatton’ın başlangıç vuruşundan sonra Fitzpatrick approach (yaklaşma) vuruşunu oynadı, Poulter yakına oynadı ve Southgate topu yeni dünya rekoruna yuvarladı.

Turkish Airlines Open SPEED GOLF 2017 GUİNNESS ile ilgili görsel sonucu

“Türkiye’nin bu rekorun kırıldığı yer olması gurur verici”

Fitzpatrick; “Zorlu bir mücadelenin ardından Turkish Airlines Open’da dünya rekorunu kırıp adımızı tarihe yazdırmış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Umarım rekoru uzun süre koruruz.” dedi.

Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu; “Türkiye ve Turkish Airlines Open’ın bu rekorun kırıldığı yer ve organizasyon olması, Antalya’da golf dünyası için son derece keyifli geçen bir haftanın bizler için gurur verici bir parçasıydı. Turkish Airlines Open’ın gelecek yıllarda da golf tarihine geçecek başarılara tanıklık etmesini ümit ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Rekor denemesi, European Tour Race to Dubai’nin sondan üçüncü turnuvası olan ve 78 sporcunun 7 milyon Dolar ödül için yarıştığı Turkish Airlines Open’ın ilk gününde gerçekleşti.

THY golf ekipmanlarının dünyanın her yerine ücretsiz taşıyor

Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu olan Türk Hava Yolları, golf sporuna her seviyede uzun yıllardır destek vermeye devam ediyor. Küresel taşıyıcı, dünyada 100 noktada düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup ve European Tour’un en önemli turnuvalarından biri olan Turkish Airlines Open’a sağladığı desteğin yanı sıra; golf ekipmanlarının dünyanın her yerine ücretsiz taşınması gibi pek çok ayrıcalıklı hizmet sunuyor.

Son yedi yılın altısında Avrupa’nın en iyi havayolu* seçilen Türk Hava Yolları; golf sporunu her seviyede destekliyor ve dünyanın en büyük kurumsal amatör turnuvası olan Turkish Airlines World Golf Cup (Türk Hava Yolları Dünya Golf Kupası) ile birlikte Challenge Tour turnuvasına da destek veriyor.

Rekor videosu; https://youtu.be/i7JkOFS10zI weblinki üzerinden izlenebilir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön