Anasayfa » Etkinlikler » Akmerkez’de 20’ler, Üçgen Teras’ta Swing Dansı Rüzgarı
Etkinlikler

Akmerkez’de 20’ler, Üçgen Teras’ta Swing Dansı Rüzgarı

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
1 Eylül 2016

Bir günlüğüne de olsa 20’li yıllara gitmek ister miydiniz? Akmerkez Üçgen Teras, 1920’lerde New York Harlem’den doğan efsanevi dans türü “Swing” etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Etkinliğe ücretsiz olarak katılabilecek olan misafirler, 2 Eylül Cuma günü Üçgen Teras’ta İstanbul Lindy Hoppers ekibi ile dans, müzik nostalji rüzgarı estirecek.

Son yıllarda sıkça rastladığımız ve çokça rağbet gören nostalji kokan 70’ler, 80’ler, 90’lar etkinliklerinin ardından şimdi de 20’lere dönüş var…  Akmerkez Üçgen Teras, 1920’ler ve 30’ların “Swing” dans kültürünü İstanbul’da yaşatacak bir etkinliğe imza atıyor. Şehrin içinde nefes aldıran atmosferi ile misafirlerine sanat, müzik ve eğlence dolu birçok etkinlik sunan Üçgen Teras’ta sahne alacak olan İstanbul Lindy Hoppers grubu, 2 Eylül Cuma günü katılımcılara çok özel bir dans aktivitesi yaşatacak.

Temel olarak caz, tap, breakaway ve charleston danslarından esinlenerek doğan “Lindy Hop”, dünyada jive, boogie-woogie ve akrobatik rock and rollun öncüsü olarak biliniyor. Bir caz dansı olan “Lindy Hop”, “Swing” danslarının bir üyesi olarak tanımlanıyor.

İstanbul Lindy Hoppers ekibinin koreografileriyle saat 19.30’de başlayacak dans etkinliğine, Akmerkez misafirleri ücretsiz olarak katılabilecek.

new-york-1920s-lindy-hop

İstanbul Lindy Hoppers kimdir?

2007 yılında kurulan dans topluluğu İstanbul Lindy Hoppers, Türkiye’nin her yerinde yer aldıkları organizasyonlarda dans şovları ile nostaljik bir dünya yaşatıyor. 1920’ler ve 30’ların swing dans kültürünü bugüne taşıyan grup, dünyanın en iyi dans festivallerine katılmakta ve uluslararası birçok yarışmada büyük başarılar kazanmaktadır. Her hafta kendilerine ait olan Taksim (Harlem) Kadıköy (Savoy) stüdyolarında dersler vermekte, Lindy Hop, solo caz ve Tap dansının keyfini herkese göstermeyi amaçlayan İstanbul Lindy Hoppers, aynı zamanda düzenlediği “Crossover İstanbul” Lindy Hop & Solo Caz Dans Festivali’nde dünyaca ünlü eğitmenleri ve dansçıları ağırlamaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön