Anasayfa » Etkinlikler » Aşçılar Hünerlerini Adana Lezzet Festivali’nde Gösterdi
Etkinlikler

Aşçılar Hünerlerini Adana Lezzet Festivali’nde Gösterdi

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
12 Ekim 2017

Geçtiğimiz haftasonu, Adana’da Lezzet Festivali gerçekleştirildi. Adana denince akla gelen kebap, etkinliğin olmazsa olmazıydı.

 

Adana Valiliği önderliğinde, kamu ve özel kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarının ortaklığında düzenlenen Adana Lezzet Festivali dev bir şölene dönüştü. Saat 10.00’da başlayıp, gece 22.00’a kadar süren ve girişlerin ücretsiz olduğu festivale ilgi büyüktü.

Çeşitli gastronomi gösterileri ve söyleşiler keyifle izlendi. Adana’nın lider lezzet markaları da o güne özel lezzetler hazırlayarak hem tatmaya, tattırmaya ve de arzu edenlere satmaya yetişemedi.

 

Festivalde Neler Vardı?

Yöresel ve dünya mutfağından kentin önde gelen lezzet markalarının stantlarıyla katıldığı lezzet şöleninde gastro-şovlar, tadım seansları, söyleşiler ve mutfak atölyeleri vardı.

Festival yeri olarak seçilen Narenciye Parkı’nda dev bir etkinlik alanı oluşturuldu.

Toros Üniversitesi Aşçılık Bölümü Öğrencileri Festivalde

Toros Üniversitesi Aşçılık Bölümü öğrencileri de hazırladıkları gastro gösterileri ile lezzete lezzet kattı.

 

Adana’nın Narenciye Parkında kurulan dev festival merkezinde Aşçılık Bölümü öğrencileri füzyon mutfak uygulaması ile Sushi ve Noodle ile İtalyan lezzetlerinden pizzayı Adana kebabı ile birleştirdi.

Etkinlik ile ilgili konuşan Toros Üniversitesi Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Fatih Kayran, “Bölgemizde gerçekleştirilen gastronomik değerlerimizin tanıtımı açısından önemli olan organizasyona öğrencilerimiz ile birlikte katılım sağladık. Festivalde öğrencilerimiz ile birlikte mutfakta kültürlerin buluşmasını temel alan Füzyon mutfak uygulaması sonucunda hazırladığımız ürünleri katılımcıların beğenisine sunarak olumlu geri dönüşler aldık” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön