Anasayfa » Güncel » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul Modern’deyiz Hanımlar
Güncel

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul Modern’deyiz Hanımlar

İstanbul Modern’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir hediye, sadece kadınlara özel. Müzeye ücretsiz giriş, rehber eşliğinde turlar, film gösterimleri, atölye çalışmaları etkinlikleri ile sanat ile dopdolu bir gün.

 

e981cee2c6fa42b3a0ec9722ad4f7b2c

 

İstanbul Modern’in koleksiyon sergisi “Sanatçı ve Zamanı”nda yer alan Aliye Berger’in gravürleri, Semiha Berksoy’un “Hapishanede Ziyafet”, Nilbar Güreş’in “Soyunma”, Hale Tenger’in “Strange Fruit”, Handan Börütecene’nin “Kendini Bana Getir”, Selma Gürbüz’ün “Silik Kostüm” ve “Otoportre”, İnci Eviner’in “Yeni Vatandaş I-II-III”, Nil Yalter’in “Başsız Kadın ya da Göbek Dansı”, Fahrelnissa Zeid’in “Soyut Kompozisyon”, Nur Koçak’ın “Cahide’nin Öyküsü” adlı yapıtlarının incelenmesine odaklanan kadınlara özel rehberli tur kapsadığı çalışmalar ile 45 dakika boyunca sürecek olup, yine kadın sanatçıların ürettikleri modern ve çağdaş sanatı kapsıyor olacak.

 

istanbul-modern-yyyu_8_3972961

 

Diğer taraftan, Oscar Ödülüne aday filmlerden “Hidden Figures – Gizli Sayılar” yine 08 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel gösterimiyle İstanbul Modern’de kadın izleyicileriyle buluşacak.

Atölye çalışması kapsamında ise kendilerini ifade etme fırsatını yakalayacak olan ziyaretçiler bir araya gelerek ama ayrı ayrı ifadelerle bir duvar resmi oluşturacak.

 

shutterstock_556753588

08 Mart Dünya Kadınlar Günü

İstanbul Modern Programı

15.00-16.45 Film Gösterimi (Gizli Sayılar)

16.00 – 17.00 Atölye Çalışması

17.00-17.45 Rehberli Tur

Atölye çalışması 20 kişiliktir.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön