Anasayfa » Güncel » 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Güncel

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
23 Nisan 2018

Turizm Global ailesi olarak tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyor; ulusal egemenliğimiz için mücadele vermiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmetle ve minnetle anıyoruz.

23 Nisan’da Pilot Koltuğuna Oturdular

Antalya merkezli Corendon Havayolları, 23 Nisan için çocuklara uçak sürprizi yaptı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Suna İnan Kıraç Eğitim Parkı’nda etkinliklere katılan çocuklar, Corendon Airlines’ın davetlisi olarak Corendon uçaklarından birine gezi düzenledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında TEGV Suna İnan Kıraç Eğitim Parkı’nda 4.sınıf öğrencisi 24 çocuk, Corendon Airlines’ın Boeing 737-800 tipi uçağını yakından görme ve kokpitini gezme fırsatı buldu.

Eğitim Uzmanı Serdar Deveci ve Öğretmen Sibel Avcıoğlu Poyraz’ın eşliğinde Corendon Airlines’ın Boeing 737-800 tipi uçağına bir gezi düzenleyen çocuklar, uçağın kokpitini de görme fırsatı buldu.

Kokpit ziyareti sonrasında Corendon Airlines pilotlarına ve kabin ekiplerine soru sorma şansı yakalayan çocukların heyecanı ise gözlerinden okundu. Öğrenciler, Corendon Airlines kabin memurları ile birlikte güvenlik demosunu canlandırdıktan sonra hep bir ağızdan 23 Nisan şiirleri ve şarkıları okuyarak keyifli vakit geçirdiler. Birçoğu hayatında ilk kez uçağa binen çocuklar, Corendon Airlines ekiplerine pilot ve kabin memuru olmak istediklerini belirterek uçaktan ayrıldılar.

Corendon Airlines, TEGV Suna İnan Kıraç Eğitim Parkı çocuklarına hatıra olarak gezdikleri uçağın maketini de hediye etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu Çin’e uzandı

Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliğinde yapılan kutlama programında kentteki Türk ve Çinli çocukların yanı sıra çeşitli ülkelerden çocuklar bir araya geldi.

Etkinlik kapsamında çay töreni, yan flüt performansı, Pekin operası, Çin kaligrafisi ve çeşitli etkinliklere katılan çocuk sanatçılar büyük beğeni topladı.

Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen programda yaptığı konuşmada, Pekin’deki Türk ve Çinli çocukların böyle bir günde birlikte olmasından büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza iyi bir istikbal bırakmak onların daha eğitim almaları, daha iyi kaynaşmaları, hele ki yurt dışında gurbette olan çocuklarımızın büyükelçiliğimizle ve resmi organlarımızla birlikte olması, yan yana olması bize ayrıca mutluluk vermektedir.”

23 nisan çin ile ilgili görsel sonucu

23 Nisan’ın milli mücadele için anlam ve önemine değinen Önen, “23 Nisan, ulusal egemenliğimize giden yolda, milli mücadele yolunda çok önemli bir mihenk taşıdır. 23 Nisan, aynı zamanda ilk meclisimizin kuruluş tarihidir. 23 Nisan ayrıca büyük Atatürk’ün söylediği gibi ‘Egemenlik kayıtsız şartsız millete aittir’in yılbaşıdır.” dedi.

Büyükelçi Önen, bu yılın Çin’de Türkiye Turizm Yılı olarak kutlandığına da dikkati çekerek; “Bu yıl Çin’de Türkiye Turizm Yılı olarak kutlanıyor, bu yılda birçok etkinliğimiz var. 23 Nisan da onlardan biridir. Bu yılın iki ülkenin ilişkilerinin yakınlaşmasına, gelişmesine katkı sağlaması en büyük temennimiz.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön