Anasayfa » Etkinlikler » 19 Mayıs Şerefine Samsun’da Karadeniz’in ilk Gençlik Festivali Düzenleniyor
Etkinlikler

19 Mayıs Şerefine Samsun’da Karadeniz’in ilk Gençlik Festivali Düzenleniyor

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
19 Mayıs 2017

19 Mayıs 1919 günü O, Samsun’a ayak bastığında bütün bir ulusun bağımsızlığı için de ilk büyük adım atılmıştı… Sadece bir ulusun değil, bütün bir coğrafyanın kaderini etkileyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz saygıyla…

—–

Samsun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı şerefine Karadeniz’in ilk  Gençlik Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 19 – 20 – 21 Mayıs 2017’de Türk rock müziğinin en güçlü isimleri Samsun’da sahne alıyor!

19 Mayıs, bir ulusun bağımsızlığa kavuşmasının ilk resmi adımı olarak tarihe not düşüldü. Bu yüzdendir ki ülkeyi emanet ettiği gençliğe bayram olarak hediye etmiştir bugünü Atatürk. O günden bu yana da sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanındaki temsilciliklerde de coşkuyla kutlanır. Ancak bu tarihin kayıtlara geçtiği yer olan Samsun’daki 19 Mayıs kutlamaları ayrı bir önem taşıyor.

19 – 20 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Samsun’da Sheraton Grand Beach’te düzenlenecek olan Samsun Gençlik Festivali, Karadeniz’de yaşayan tüm müzikseverleri müzik ve eğlence ile ağırlamaya hazırlanıyor. Festival kapsamında Teoman, Selda Bağcan, Şebnem Ferah, Yeni Türkü, Manga, Feridun Düzağaç’ın da aralarında olduğu birçok ünlü sanatçı sahne alacak.

Günde 7 sanatçının sahne alacağı, günlük ve kombine bilet satışının olacağı festivalde, kamp alanı bulunmayacak. Milyon Yapım organizasyonunda 19 – 20 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Samsun Gençlik Festivali’nde 3 gün boyunca konser verecek sanatçılar ise şöyle:

19 Mayıs Cuma

Athena
Selda Bağcan & Boom Pam
Pilli Bebek
Umut Kuzey
Flört
Yüzyüzeyken Konuşuruz
Yok Öyle Kararlı Şeyler

20 Mayıs Cumartesi

MFÖ
Feridun Düzağaç
Pinhani
Yeni Türkü
İskender Paydaş
Luxus
What Da Funk

21 Mayıs Pazar

Şebnem Ferah
Teoman
Manga
Cem Adrian
Adamlar
Jehan Barbur
Kaan Uzuner

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön