Anasayfa » Seyahat Sektorü » 100 bin Dolara Ömür Boyu Vizesiz Seyahat
Seyahat Sektorü

100 bin Dolara Ömür Boyu Vizesiz Seyahat

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
7 Kasım 2017

Dünyada 100’den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkânı sunan Karayipler’deki Dominika, özellikle yatırımlarını farklı alanlarda değerlendirmek isteyen iş adamlarının gözdesi haline geldi.

Yurt dışı seyahatleri için kilit sözcüktür “vize”… Sahip olduğunuz pasaportun kaç ülkeye vizesiz giriş imkanı verdiği, seyahatinizde sizi özgürleştiren en önemli etmenlerdendir. Pasaportunda pek çok ülkeye vizesiz seyahat imkanı tanıyan bazı ülkeler, bu durumu fırsata çevirmekten geri durmuyor.

Bunlardan biri de Dominika… Yurt dışı yaşam, sağlık ve eğitim alanında danışmanlık hizmeti veren Yeni Bir Hayat Dominika’nın uyguladığı yatırımcı programı ile 100 bin dolara 4 ay gibi kısa bir sürede pasaport almak mümkün.

İçlerinde İngiltere, Hong Kong, Singapur gibi iş adamlarının sıklıkla seyahat ettiği Uzak Doğu ülkelerinin de yer aldığı 100’den fazla ülkeye vizesiz seyahat serbestliği sağlayan Dominika pasaportu; aynı zamanda İngiltere’de 6 aya kadar kalma hakkı da veriyor. Hibe tutarı tek kişi için 100 bin dolar. Başvuru sahibinin eşi ve çocukları gibi aile üyelerini de kapsayan bir program seçildiğinde ise rakam 200 bin dolara çıkabiliyor.

Program, en uygun fiyata en kısa sürede sonuçlanan program olarak yatırımcıların ilgisini çekiyor. 200 bin dolarlık gayrimenkul yatırımının geri dönüş süresi 10 yıl.

Yatırımların geri dönüş süresi 10 yıl

Dominika’ya gitme ve orada ikamet etme mecburiyeti getirmeyen program; özellikle yoğun tempoda çalışan, zamanını iyi yönetmesi gereken ve vize sürecini ortadan kaldırmak isteyen iş adamlarının hayatını kolaylaştırıyor.

İlgili resim

Hükümet tarafından onaylı bir gayrimenkul yatırımı yapılarak da programa dahil olunabilen Dominika’da, 200 bin dolarlık bir ev yatırımının geri dönüş süresi ortalama 10 yıl. 200 bin dolara satın alınan bir gayrimenkul, yıllık 20 bin dolar kira getirisi sağlıyor.

Muhteşem doğası ile bilinen ve turizm için en cazip bölgelerinden biri olan Karayip ülkeleri; aynı zamanda sağladığı ekonomik kolaylıklar sayesinde yatırım yoluyla ikinci vatandaşlık için de cazip lokasyonlardan biri olarak öne çıkıyor. Karayipler, “vergi kolaylığı” olması ve “offshore” da denilen kıyı bankacılığı konusunda sağladığı avantajlar sayesinde yatırımcıların odak noktası oldu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

SON TWEETLER
Başa dön